Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Okrasné dřeviny

Vajgélie: Mám červenou vajgélii, kterou bych chtěla taky zkrátit. Můžete mi poradit, kdy se mohou zastříhnout? Děkuji.

Jana Hrobská

Vajgélii zastřihujte po odkětu každý rok, bude bohatěji kvést.

Mohu v zimě zastřihnout větve růží? Mám jak stromkovou, tak popínavou, ani jednu jsme nikdy nestříhali. Stříhat jak asi dlouhý proutek?

Irena

S růží není dobré v zimě dělat nic, nechte to až na jaro. Stromkové růže pak sestřihněte na 3-5 pupenů a vystříhejte u nich suché, napadené a od mrazu poškozené výhony. Pokud je pnoucí růže na konstrukci, odstraníme u ní pouze takové výhony, které se kříží nebo přečnívají. Postranní výhony na hlavní kostře zakrátit o polovinu. Udělejte to takto pouze toto jaro, protože jste je ještě nikdy netvarovala, jinak se růže zastřihávají pravidelně na podzim - pnoucí o 1/3, keřové a stromkové o 1/3 až 1/2, příští podzim to již proveďte správně a pak každý další rok.


Dobrý den, mám kroucenou lísku Concorta již několik let, ale bohužel jehnědy měla pouze první jaro. Dá se to nějak změnit, aby líska měla opět jehnědy? Děkuji za radu.

Růžena

Zkuste přidat před zimou ke kořenům hnůj nebo nějaké granulované hnojivo, např. od firmy Floria.


Dobrý den, chtěl bych poradit, v jaké vzdálenosti od sebe by bylo nejvhodnější vysadit smrky, borovice a duby (smíšený les).

Jiří

Doporučuji mezi jednotlivými stromy dodržet cca 3m vzdálenost.


Prosím o radu, v létě jsem odstřihla překážející větvičku oleandru a dala do vody, větvička má kořínky a roste. Mám ji zasadit do květináče teď v zimě nebo až na jaře? Děkuji předem za odpověď.

Milada

Oleandr můžete zasadit do substrátu již nyní, avšak nechat jej v té samé teplotě v prostředí, ve kterém byl umístěn ve vodě. Doporučuji průběžně rosit.


Před dvěma roky jsem objevil v Baumaxu ministromy v kontejnerech, vyšlechtěné v Holandsku, vhodné i pro terasy. Zakoupil jsem hrušeň, ponechal v kontejneru a pravidelně zaléval, umístěná je na jižní straně. Hrušeň vykvetla, měla plody - 1.rok 2 kusy, 2. rok 10, ale vždy opadaly. Samozřejmě se objevila i rez na listech. Prosím o radu, zda kontejner neumístit např. do polostínu nebo jestli hrušeň nepřesadit do volné půdy. Rostla by ve volné půdě dále jako ministrom? Pozn. Nadm. výška 240m. Děkuji.

Jiří Jelínek

Volná půda je pro ně samozřejmě lepší. Jsou-li v květináčích, je třeba je více hnojit a úměrně jejich růstu je také občas přesadit do trochu většího květináče. Jak moc ve volné půdě ale vyrostou, se bohužel obecně nedá říci, záleží na druhu rostliny a také na tom, jaký má genetický základ. Rez na té hrušni zcela zlikvidovat nelze, můžete ji pouze redukovat např. přípravkem NOVOZIR a do vzdálenosti 200m od stromku nepěstovat žádné hostitelské rostliny, jako je hloh, tis aj.


Mám keř Pieris japonica s červeným květem. Nyní v zimě jsou na keři jakoby hrozny (neumím to správně pojmenovat). Mám je pravidelně v nějakou dobu odstraňovat nebo to upadne samo?

Urbanová

Nyní ty staré již neodstraňujte, jsou v nich již budoucí poupata, jinak tento rok pak tyto plody, které se utvoří, vylámejte po odkvětu (podobný postup jako u rododendronu).


Dobrý den, v květnu jsem zasadila asi 40 červených buků na živý plot, bohužel nyní na podzim nové listy zasychají a na ostatních listech ze objevují hnědé skvrny a bílé tečky až nakonec list celý uschne. Můžete mi poradit, zda se jedná o nějakou chorobu a jaký postřik koupit?

Krucká

Může se ednat o houbovou chorobu - pokud se ty bílé tečky nepohybují, pokud ano, pak se jedná o mšice. Všechny napadené listy doporučuji obrat a spálit. Proti houbovým chorobám lze použít přípravky Novozir nebo Kuprikol podle návodu, proti mšicím postřik přípravkem, které obsahuje draselné soli, jako je např. Mospilan.


Mám již 11 let starou vistárii. Koncem léta zkracuji nové pořírůstky za cca šestým listem. Ještě nikdy vistarie nekvetla. Nevím proč nekvete a co dělám špatně?

Alena

U vistarie je třeba zkracovat výhony ne za 6. listem, ale za listem 2. až 4. Řez provádíme koncem prázdnin.


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - dostala jsem radu: venkovní ibišek, který mi nekvetl a na jaře po vynesení ven opadal, mám prý zasadit do půdy. Mám strach to udělat, abych o něj nepřišla, je to možné? Jestli ano, kdy je nejlépe toto provést. Myslela jsem, že venkovní ibišek se přezimovává v květináči v chladné, ale prosvětlené místnosti. Děkuji za radu.

Renata

Venkovní ibišek se nechává celoročně venku, pokud se nejedná o opravdu vysokohorské podnebí. Vysadit jeje můžete na venkovní stanoviště ještě nyní na počátku podzimu. To, že nekvetl a opadal, může být důsledkem toho, že jste jej měla přes zimu doma.


Stránky: 1 <<... | 4 | 5 | 6 | ...>> 58

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů